Deník mrzimorského studenta

Deník mrzimorského studenta

Žádost

Předem bych se rád omluvil všem těm, kteří tuto stránku navštěvují i těm, kteří by rádi Artaira zastihli ve hře, ale nemají k tomu příležitost. Pevně doufám, že toto období co nevidět skončí.

Teď k věci. V deníku moc zápisů teď nepřibývá, nemám zkrátka na co nadávat, když nejsem ve hře. Přesto se tu a tam najde chvíle alespoň na psaní, a rád bych ty vzácné okamžiky konstruktivně využil a sepsal sestřih toho, co předcházelo nástupu hubeného irského chlapce na slavnou školu čar a kouzel. Něco ve stylu vzpomínek profesora Snapea (pláč nezaručen) A s tím se pojí ještě jeden nápad.

Po chodbách školy se míhá celá kopa lidí se starými jmény a honosnými původy, i čarodějů z mudlovských a smíšených rodin, kteří se čistokrevným ve všem vyrovnají. Jeden každý z nich má svůj vlastní příběh. Teď si dovolím upozornit na pasáž pátého dílu slavné ságy, konkrétně tu ve které pubertální Harry se svým kmotrem hledí na rodokmen Blacků. Určitě si vzpomenete, jak vzájemně propletené byly jednotlivé kouzelnické rodiny. ŽvB to bohužel neumožňuje, každý hráč začíná s čistým štítem a s vlastním originálním původem, občas se najde výjimka, to když se hráči přátelí v reálném životě a reagují na to v životopisech a denících (viz. slečny Misaki a Misaki a pan Akanishi), což, alespoň na mě osobně působí naprosto úžasně, ale to je veškerá osudová provázanost.

Říkal jsem k věci. Když píšu deník, postavy vyvstávají samy z toho, co Art zažívá a koho potkává. U souboru vzpomínek (pro nedostatek lepších termínů to jinak nazývat nemohu), se dá očekávat, že postav tam bude rozhodně více než jedna. A tady v tomto bodě mám v zásadě dvě možnosti. Buďto vymyslet postavy úplně nové, a opět obohatit seznam kouzelnických rodů o pár nových, a v brzké budoucnosti zapomenutých, jmen, a nebo se obrátit na vás. Nechat vaše a Artairovy předky vzájemně se potkat a změnit své životy (bez nutnosti přepisování životopisu). Možná mám moc vysoké očekávání, ale doufám, že možnost překroutit minulost a upravit ji k obrazu svému, neláká jen mě.

Rovnou říkám, že by to nezasáhlo do hry, jednalo by se o životy rodičů (nejde o tom aby má postava našla dávno ztraceného bratra/sestru). Mám v plánu se motat kolem přelomu 70. a 80. let. Jistou vizi už mám, snad není špatná. Psáno to bude asi krapet jinak, než obvyklý ofensivní deník, takže se nemusíte bát urážek členů vaší rodiny, a pokud nějaké budou, milerád je s vámi konzultuji předem. Bude to mnohem delší, než klasický deník a vynasnažím se, aby to stálo za přečtení i více než jedenkrát. Možná se přeceňuji a reakce bude veškerá žádná, v takovém případě budu nucen si hrdiny příběhu zase jednou přimyslet. Doufám ale, že to nebude nutné.

Říkal jsem, že nástin příběhu mám. Díky tomu mám i určitou představu o postavách, které bych tam rád viděl. Přirozeně je mi jasné, že nenajdu všechny a budu muset vymýšlet nové. Mnohem raději bych ale upravil příběh podle těch, o kterých mi umožníte psát. Přesto, kdyby někdo z vás měl v minulosti jednu z těchto postav (pokud možno žijících v Anglii a v Irsku, pokud ne, nic se neděje)
                            - muž, čistokrevný, ze staré a bohaté rodiny, věk okolo 20 v roce 1980
                            - žena, nejlépe z Havraspáru, na rodině a původu mi nezáleží,                                                                   čarodějka,s věkem okolo 17 v roce 1980
                            - mladý, čistokrevný člověk, vysazen na krvezrádce a mudlovské šmejdy (klidně                                     více)
                            - ministerský pracovník/ce, jakéhokoli odboru, aktivně zastupující svůj úřad ve                                       výše zmíněných letech
                            - kdokoli jiný, žijící výše zmíněném období
prosím, ozvěte se, ať už prostřednictvím komentářů, zprávy na fóru, Skypu (uveden v profilu na fóru), či mailu (ArtairTaran@seznam.cz).

Doufám, že se mi odezvy dostane. Vzpomínky bych rád vydal do konce příštího týdne, přirozeně podle odezvy.

PS: děkuji Nancy a Edovi na upozornění ohledně dat zavření školy

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Rozhodně máš ode mě velké plus za promyšlenost ;) Já sám u postavy nemám plnohodnotně ještě promyšlený rodokmen a chci ho dělat až v létě, kdy bude více času, ale mohli bychom se klidně domluvit na něčem :) MGs

Okomentovat