Deník mrzimorského studenta

Deník mrzimorského studenta

Legenda

(Tady na okamžik vybočím z role. Začíná se mi to krapet kupit a nerad bych tady měl nepořádek. Nastupuje nový ročník, a pokud se u někoho projeví sebedestruktivní povaha a rozhodne se číst tyto výplody chorého mozku od začátku, bylo by fajn, kdyby se v tom zvládal orientovat. Jména budou uvedená celá, i v případě, že je Artair nezná. Jde čistě o orientaci. Pokud jste se mi ve hře představili jako Napoleon Bonaparte, budu vás tak oslovovat ve hře i ve zbytku deníku. Omlouvám se i profesorům, ti jmenování nebudou. Možná v nějakém dalším "speciálu", ale dle mého názoru bude lepší, když si vás hráči osahají sami.) 

Artair Taran
Student Mrzimoru, nastoupil do pátého ročníku.
Na svůj věk úctyhodné výšky (šest stop a osm desetin palce), pohublý, s pobledlou pletí.
Kostnaté ruce s dlouhými tenkými prsty nesou řadu lesklých míst po běžných rankách a oděrkách z manuální práce. Bříška prstů má ztvrdlé od strun.
Na obličeji nejdříve zaujme křivý nos, u kořene vychýlený na stranu, po dvou zlomeninách.
Oči temně šedé, hluboko zapadlé. Na první pohled nepůsobí vřele ani přátelsky. Často podkreslené výraznými kruhy pod očima.
Obočí světlé, ne příliš výrazné.
Rty tenké, světlé.
Brada je zřetelně oddělená od zbytku obličeje podélnou rýhou.
Celý úzký obličej nepůsobí ani vlídně, natož sympaticky nebo pohledně.
Vlasy má sněhobílé, s výjimkou boků, kde se ještě drží pár pramenů původních, světle hnědých vlasů.
Zuby má relativně bílé, rovné. Horní špičáky má zřetelně delší a výraznější, než zbytek zubů, ovšem ne nepřirozeně.
Hlas má, ke svému věku hlubší, klidný a zároveň skřiplavý. Při hlasitějším projevu mu stále vyskakuje na obrácenou stranu stupnice. V jeho upřímném smíchu zní radostný štěkot alsaské ovčáka po shledání se s dlouho ztraceným pánem. Ve spánku chrápe.

Pracovitý, veselý, v dobré společnosti zábavný. Pomohl by i neznámému, a to i za cenu vlastního ohrožení. Za přátele by dýchal.
Spory řeší hůlkou jen v nejkrajnějších případech. Není snadné ho vytočit, když už ho ale vztek přemůže, dlouho se ho drží a mění v pomstychtivého dobytka bez zábran (poznávacím znamením je pulsující žíla na čele).
Je schopen se zapovídat i s naprosto cizí osobou, pokud je její věk alespoň přibližně podobný jeho.
Na starší osoby, zejména pak na kouzelníky, hledí s hlubokým respektem.
Má podivnou schopnost mást hlavy zejména mladším slečnám, pokud jsou příliš dlouho vystavené jeho působení.
Při konverzacích jeden na jednoho (častěji na jednu) je mistrem ostrovtipu, ve větších kolektivech drží hubu a krok.
Citlivý na otázky krve.
S hůlkou zvládá improvizovat a používat i nejjednodušší kouzla originálními způsoby. V soubojích vyniká jako náčelník Pygmejů v NBA. Pokud se protivník chová důstojně, porážky i výhry nese sportovně a prokazuje hlubokou úctu. V případě, že je protivník jiný, dostává se do stavu, který označuje pulsující žíla.
Má nevysvětlitelný strach z hadů. Výšky mu také nedělají dobře.

Fiona Azzuro
Studentka Nebelvíru, Artairova vrstevnice, poznali se v Londýně, ještě před zařazováním. Původem je z Itálie, čistokrevná, z bohaté rodiny. Hezká, umí se oblíkat, vtipná, trochu zmatkařka. Bývala dobrou přítelkyní majitele deníku, který pro ní měl jistou dobu opravdu velkou slabost. Zainteresovaná do černé magie. Dnes jsou jejich vztahy těsně nad bodem mrazu. Dobrá v lektvarech. Delší dobu chodí s nebelvírským prefektem. Nově je prefektem.

Victoria "Viki" Deners
Rovněž vrstevnice, náleží Zmijozelu, čistokrevná, z bohaté rodiny, poznali se během jedné snídaně ve škole, drzá, chytrá, s podivným smyslem pro humor, nápomocná. Ten typ člověka, se kterým by se pozabíjel navzájem, kdyby spolu byli delší dobu v jedné místnosti. Dobrá v přeměnách. Čert ví, kde je jí konec.

Annie Samiri
O rok starší, chodí ve žlutém, poznali se během posledních týdnů v jeho prvním ročníku. Čistokrevná, bohatá rodina z Francie, Annie je více méně její vyvrhel. Zkušenější než on, bystrá, občas uzavřená, ráda se zasměje, zbožňuje drby. Když se vzájemně trefí do noty, pokecají hodiny, jindy jen mlčky sedí. Art už ale ani nepamatuje, kdy se naposledy dali do řeči. Často se dostává do problémů. Často se nachází poblíž Johna. Vadí ji zastíráky. Prefektka. Očividně zbožňuje drby tak moc, až je pomáhá sama šířit. Málem to vypadalo, že štve spolužačky proti Artovi.

David Wolf/Adam Barr
Vrstevníci z Nebelvíru/Havraspáru. Většinu času pobíhají kolem, odlišitelní hlavně podle tenisek. Ocelově klidní, původ neznámý, rádi vyhledávají problémy. Hodně problémů. Konkrétně k Davidovi je Artair odtažitý pro jeho náklonnost k Fioně, a proto, že ho setře v souboji, kdy se mu zachce. Adam měl své problémy, možná související s faktem, že chodil s Jul. David měl své problémy a beztak v tom zase byla baba.

Susan Armstrong
Spolužačka, kamarádka a spolubydlící Annie. Podobná krevní skupiny, jen Artairovi přijde o trochu méně bystrá. Z nějakého důvodu je na Arta kyselá jak od okurek lák.

Amai Himawari
Spolužák, Nebelvír (důkaz, že i Moudrý klobouk se tu a tam sekne), čistokrevný, bohatá rodina. Panovala mezi nimi zášť. Nyní se bouře uklidnila a jejich vztahy se zdají být na dobré cestě. Amaiův otec byl idiot. Často ve společnosti Keda.

Lou Vaughan
Spolužačka, Nebelvír. Kabátnice jak vyšitá. Trochu vlezlá, nechápe, jak se dokázala dostat k informacím, které napsal jenom sem. Svého času patolízal Eama, nejspíš kvůli jejímu zájmu o černou magii, poté bodyguard Kendricka. Nyní nebelvírská lovná zvěř.

Vin Claire
O rok starší, studentka Mrzimoru. Klobouk se zatraceně sekl. Ale je štěstí, že ji Mrzimor má. Když má svůj den je zábavná, nápomocná, dost dobrá v soubojích. Polokrevník Má třičtčvrtěpůladesetinu kouzelnické krve. Má podivné rodiče. Ctižádostivá až na smrt, snad až přehnaně soutěživá.

John Gilbert
O dva roky starší, Mrzimor. Dobrý v soubojích a lektvarech, houževnatý, cílevědomý, tichý. Často k nalezení poblíž Annie. Má potvrzené sklony k rasismu.

Rosie Spinnet
O pár let starší, Mrzimor, mudlovského původu (konečně někdo), nápomocný člověk s absencí jakéhokoli náznaku sebestřednosti, trochu samotářská. Byla by skvělou lékouzelnicí. Od pátého ročníku nosila prefektský odznak. Sůl země.
Je nerozhodná, pokud jde o blbosti. Ráda se směje, mimo jiné i rozboru příznaků Ječivé plísně. Hraje a zpívá, obé božsky.  Rodiče rozvedení, matka lehce protikouzelnicky zaměřená.
Nyní začíná kariéru botaničky, vztah s Richardem ukončila v sedmém ročníku. Jde o člověka, se kterým jdete na snídani a loučíte se s přáním dobré noci.

from Rosie: Dlouho člověk, kterého registrovala a z neznámého důvodu ho vždy považovala za důvěryhodného a blízkého, a později dobrý společník pro dlouhé rozhovory na všechna témata. Měla sklony dávat na něj pozor od doby, kdy jí vyložil svůj osud. Jejich vztah se proměnil po jejím sedmém ročníku, kdy začal (jak je u Arta zvykem) od přátelství směřovat k milostné avantýrce. Aktuálně se jejich cesty zdají být rozděleny, i když to Rosie není úplně lhostejné.

Richard Westwood
Vrstevník Rosie, opět Mrzimor. Téměř dokonalý samotář, zahleděný do studia, ale s dobrým srdcem. V kombinaci s Rosie Artairovi slouží jako vzor zamilovanosti. Nově je mrzimorským prefektem.      S nástupem jeho posledního ročníku se k Artovi choval dost odtažitě. Jeho rodina trpí jistými problémy. Má velmi kladný vztah ke zvěři, zvláště ke koním.

(Opět si dovolím vypadnout z kůže jmenovce tohohle blogu, a vyjádřit lítost nad těmi, kteří nejsou z jeho koleje. Když si totiž ve společenské místnosti sesedne právě Richard a Rosie, rozehrají tak dokonalý koncert emotů, až valím bulvy. Díky, za to.) Jo,tak tohle už je pryč.

Edgar Bowes
O rok mladší, spolubydlící. Chytrý, tichý, introvertní. Moc toho nenamluví, ale nedělá hlouposti. Působí, jako by si každé slovo třikrát promyslel. Art mu zrušil oblek.

Merovol Grosse
Starší, chodil do Zmijozelu. S Artem se dal do řeči sotva párkrát. Působí nápomocně, zábavně, dojmem člověka, kterého jen tak něco nerozhází.

Eam Vein
Násilnický, manipulativní, vůdčí, se sklony podléhat vzteku, ohromné vlohy i zájem o černou magii. Zmijozel,  nejspíš čistokrevný. Šestnáct let (sedmnáct mu nikdy nebude).

Julie Fox
Spolužačka, žlutá. Má mrtvou mámu, ale je príma. Tak príma, že spolu o prázdninách mezi druhákem a třeťákem začali chodit. Impulsivní, temperamentní, drzá, ne nějak zvlášť nadaná na kouzla ani na lektvary. Vůbec ne hloupá. Je jako ohromný magnet na kluky, sama je dost žárlivá. Rozešli se na přelomu tisíciletí. Krátce poté ztratila paměť. Má mateřské znaménko na bedrech. Fialooká. Rozcházej se a scházej, kdo to má sledovat. Drží jisté Artovo prvenství.
S nástupem dospívání se stává prakticky nemožné oddělit ji od lahve. Po alkoholu bývá dost přítulná.

from Julie: Šedooký je pro ni jednou z nejdůležitějších postav v jejím životě. Samotný jejich vztah, který se začal vyvíjet někdy ve 2. ročníku je dost komplikovaný, plný zádrhelů a proměnlivý jako londýnské počasí. Ať se snaží Jul jakkoliv, stejně ji to k němu táhne a bránit se tomu je snad ještě horší. Už jen vědomí, že by ho měla ztratit ji nutí si užít do poslední chviličky onoho zvláštního kouzla, které mezi nimi je. Dělají spoustu věcí jinak, než jiní. Nejspíš to bude tím, že jiní jsou. Společně i každý zvlášť.

Matt Black
Mnohem starší, exNebelvír, prefekt. Rozumný, klidný. Má zvláštní přízvuk a hezké vousy. Jen občas něco zapaluje. Údajně hledaný vrah.

Alice von Thean
Starší, bývalá mrzimoračka. Byla jedním z prvních kouzelníků, které Art viděl. Má snad na starost ošetřovnu, či co. Rázná, rozhodná, bezprostřední, nápomocná, možná trochu paličatá. Art ji jednou pomohl z Příčné, když byla omráčená, ona se jemu postarala o xicht, když vypadal jako po srážce s vlakem. Tak nějak to vypadá, že pod drsnou slupkou se ukrývá citlivý vnitřek. Hodně hluboko a velmi důkladně.

from Alice: Bílovlasý mladík s velkým charisma, které ji prapodivným způsobem přitahuje. Jednou s ním dokonce i flirtovala, no...asi zůstane jedinou, kterou si odmítl připustit blíže k tělu. Nikdy nebyli nějak velcí kamarádi, no...přihodilo se jim pár příhod a on jí dvakrát pomohl ve vážné situaci. Jejich přátelský vztah také prošel bouřkou při které padly ošklivá slova, které byly vinou Alice, které si vyčítala několik týdnů, než se přišla omluvit. Dokázal si získat její důvěru a byla by schopná mu svěřit do rukou svůj vlastní život a nebo se obětovat pro ten jeho.

Matthew Pierce 
Nejspíš o rok starší. Během tří vět se nestačili mnoho poznat. Působí ale vesele, typem člověka, který se usměje i na útočícího vzteklého psa. Během turnaje v soubojích ve druhém ročníku vyřadil Arta 2:1.

Eleanor Willson 
O dva roky mladší, nebelvíračka. Podivná, ale milá slečna, která je posedlá Artieho očima. Vyhledávala jej na každém kroku, i přes jeho snahy o zmizení. Po pár týdnech školy na něj zdá se zapomněla. Chodí s Davidem/Adamem (nehodící se škrtněte).

Elise Moore
O dva ročníky níže než Art, fakulta Mrzimor. Poznali se, když byla pod dost silným účinkem nápoje lásky. Krásná, milá, sympatická a v ohromných rozpacích, sotva Art zavlní pláštěm někde poblíž. Někdy od poloviny Artova třetího ročníku se mezi nimi začalo rozvíjet něco více, než jen kamarádství. Zjevně trpí narkolepsií.

Anna Waldorf
Spolužačka Elise. Zábavná, nápomocná, vděčná s svolná ke každé špatnosti. Blíže se seznámili za ne zrovna příjemných okolností zahrnujících Kendricka a slimáčí kletbu. Jde o jednoho z mála lidí, kterým Art plně důvěřuje (protože spoluvina je nejlepší spojenec =)). Je zakoukaná do Arta. Mnoho večerů se Artovi změnilo v rána v její společnosti.

Williem Sebas
Zvláštní osoba, o rok mladší než Art. Ačkoli se nedá považovat za nejostřejší tužku v penále, má jisté osobité charisma.

Kendrick Raine
Artův vrstevník, nicméně chodí do nižšího ročníku kvůli ročnímu pobytu u Munga. Cholerický, sebestředný, povýšený. Jeho vztahy s Artem lze přirovnat ke vztahům mezi Izraelci a Palestinci. Bez hůlky je ale nebezpečný jako krabice s koťatama.... Kam zmizel ten pacholek?

Hazel Wright
Starší havraspáračka. V minulosti se musela znát s Eamem. Art ji prakticky nezná, ona o něm už slyšela. Mají podobný smysl pro humor. V souboji by na ni ale nechtěl narazit.

Marry Spring
Propadlice, o rok starší než Art. Drsný smysl pro humor, celkem přátelská. Její ruce působí dojmem, že by přepůlily vola.

from Marry: O rok mladší bělovlasý kluk, který údajně oplývá nějakou schopností přitahovat dívky. Tělo má pěkné, ale ty vlasy.. Marry neví, proč jsou bílé. Kdysi jí to vrtalo hlavou, ale už si na to nějak přivykla. Prostě někdo má zelené vlasy, někdo bílé. Zdá se fajn, jen se jí zdá takový roztěkaný, furt by někam lítal. Moc jej nevyhledává, ale pokud by se začali bavit, ani by jí to nevadilo.

Katie Vayne
O dva roky mladší. Spravedlivá, dobromyslná, štědrá. Přátelská, veselá a kdoví co ještě. Typická nebelvírka.

GianAtaknějakdál Chiavelli 
Zmijozelský prefekt, od pohledu jeden z nejstarších studentů na škole. Povýšená, čistokrevná, zbohatlická definice výstřednosti. Tahá sebou výbavy na menší kouzelnickou vesnici.

Andrew Conell 
O rok starší. Ospalý, dřímající, utahaný. Konkurent v zápolení o holky.

Carimelle Wang
Mnohem starší, skončila třetím ročníkem. Pořád sebou tahá psa cvičeného na hledání drog. Pracuje jako překladatelka textů z čínštiny. Je zábavná, vznětlivá a udržuje životní styl pornoherečky na opušťáku.

Peter Gholts
Fyzicky dospělý, zatím pořád ve Zmijozelu. Jeden z mála lidí, kteří snad pijou víc než Artův otec. Potrpí si na dobrou zábavu, snad trochu sebestředný. Poslední člověk na světě, kterému by Art svěřil na hlídání štěně. Nebo dítě. Nedej bože holku.

Carl Dawson
Starší kolega z fakulty.Ekvivalent Cedrica Diggoryho na ŽvB, ochota s nohama. Pro ostatní by se rozdal. Vždy vysmátý, vždy přátelský, vždy upovídaný, Soudě podle vztahu se Steph je ujetý na zajíčky. Začíná kariéru bradavického profesora.

Kristene Rolvendstone
Věkem má na Arta rok náskok. Ráda se směje, je milá, sympatická, hodná a další ty věci, co se používají, když se musíte vyjádřit o někom, koho vlastně neznáte.

Harwey Hill
O dva roky mladší, Havran každým coulem. Kdyby měl mozek o chloupek větší, vytekl by mu nosem. Cílevědomý, možná až přehnaně.

Emily Harrison
Spolužačka Harwa. Hezky zpívá, hezky hraje na loutnu. Artovi imponuje především přízvukem a hrdostí na irský původ. Neustále něco kreslí do skicáku. Neumí moc tančit, ale popovídat u flašky ležáku se s ní dá na hodiny.

from Emily:  Zvláštní člověk s irskou krví za kterým cupitá jako ztracené štěně. Začínalo to tím, že ona se snažila rozveselit jeho, ale váha se pomalu přehoupnula na neurčito, kdy se snaží oba dva povzbudit toho druhého. Ať jde o jakoukoliv blbost. Zůstane s ním ale trčet pořád, protože je jeden z mála, kdo přidává veselé noty do její neutrální písničky.

Stephanie Green
Vrstevnice, moc s Artem nekomunikují a když už, točí se hovor kolem Jul a není veden v přátelské tónině. Chodí s Carlem.

Max Holden
Není to ten přiblblý kecal, co ho Art musel chytit pod krkem v létě roku 2000, ještě než nastoupil do školy? Každopádně momentálně jediný člověk v Bradavicích, který přišel o veškeré šance stát se školním šampionem ve skákaní panáka.

Natasha Winslet
Spolužačka Maxe. Kdo by řekl, že v celé plejádě namyšlených blbů nosících vlastní rodokmeny vypáleny na čele, se najde někdo s plemenným listem v kapse hned vedle hromady zlata, hezký jako porcelánová panenka, kouzelnicky dost nadaný... a naprosto pohodový člověk? Nejspíš budoucí modelka. Nejspíš budoucí Artův zářez.

Jasper Jefferson
Work in progress
From Jasper: Jasper pohlíží na Artaira jako na zvláštní osobu. Působí na něj tak, že se snaží před lidma vystupovat jako sebevědomý mladík, ale ve skutečnosti se snaží držet stranou a všechny zdálky pozorovat. S Artem se baví jejich vzájemnou hrou se jmény a bere ho jako svého náhradního tatínka na hradě. Rád Arta zlobí, protože ví, že všechno, co mu provede, bere Art s humorem.

Démon
Věrný, mladý, temperamentní a možná trochu agresivní sameček sovy pálené. Rozhodně není největší svého druhu, ale nedostatky ve velikosti dohání svou rychlostí.

(Další popisky přibudou. Pokud je můj krátký souhrn v rozporu s vaší rolí, bude chyba někde mezi vaši a mou židlí.)

24 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Takhle souhrnně jsem ještě nikoho psát neviděl. Klobouk dolů ;) MGs

Anonymní řekl(a)...

Eama jsi vystihl dokonale :D
EV

Unknown řekl(a)...

Zajímavý souhrn :) Moc pěkný

Anonymní řekl(a)...

Je hrozna skoda ze si v sobotu podvecer nebol v hre, mali sme v plane uniest prave teba :-)))

Elmer

Anonymní řekl(a)...

Aspon ze ne me Elmere ;)
Ale je to dobrý. David Wolf

Unknown řekl(a)...

Že by se u Artaira projevily věštecké schopnosti? :)
Zkušenost by to byla zajímavá, pásky jsem ještě neměl. Třeba někdy příště :)

Anonymní řekl(a)...

Jak jako sekl? To je pravda, ale v jakém smyslu? :D
V.C. (opovažte se mi říkat WC xD)

Unknown řekl(a)...

Nepůsobíš jako někdo, kdo by patřil do Mrzimoru =) Vždyť ty i všude chodíš v zeleném plášti =)

Anonymní řekl(a)...

No jo, ale stejně ses tam sekl :DDD V.C. (koukni na skype, a zjistíš kde)

Anonymní řekl(a)...

...důkaz, že i Moudrý klobouk se tu a tam sekne...:D :D Obrovská osobní zášť vůči AH. :D :D :D A co já, Artaire, taky mě tvá postava nesnáší nebo neutrál? :D Už to bylo zminěné, ale souhrn je to vynikající :) SS

Unknown řekl(a)...

Pokud vím, tak ve hře jsem tě nepotkal. A pokud potkal, tak jsi mi nic neprovedla. A pokud provedla, tak si tě nepamatuju. A pokud pamatuju, tak se těš =)
Ale beze srandy, nějak nevím, že bych byl někdy v kontaktu s SS. Až se to změní, dopíšu ji sem. =)

Anonymní řekl(a)...

Nikdy jsem nedoufala víc, že Richard čte deníky!
Přehled je moc fajn, taky jsem ho dřív chtěla udržovat, pak z toho sešlo (jako ostatně z naprosté většiny mých plánů, jak to tak bývá u tak nespolehlivého člověka, jako jsem já :-D). Za pochvalu díky! Udělalo mi hroznou radost, že to někoho těší.
Rosie

Anonymní řekl(a)...

Snažím se číst deníky pravidelně a nikdy nepřestanu obdivovat, kolik lidí umí tak skvěle psát. Tenhle deník je rozhodně moc fajn. Taky děkuji za pochvalu, nikdy mě nenapadlo, že by to snad mohlo vůbec někoho zaujmout. A s tím "zahleděný do studia" jsi mě vážně pobavil :).
Richard

Pampeliška obecná řekl(a)...

Má mrtvou mámu, ale je príma :D Moc pěkné :D

Unknown řekl(a)...

=) Pardon, ale když mi to vyvstalo v hlavě, prostě jsem to musel napsat =)

Pampeliška obecná řekl(a)...

Ten nový popis Jul je skvělý :D

Anonymní řekl(a)...

Hrozně jsem se nad tím řehtala :D A popis Marry je prostě k nezaplacení ;)
-Marry

Anonymní řekl(a)...

:DD Panebože to je tak dokonalý! U všeho se směju :D Super! Doufám že tam toho o Katie bude víc protože Artair je príma!:D
-Katie Vayne

Anonymní řekl(a)...

Prostě úžasné :D

-Em

Anonymní řekl(a)...

Tak ten popis na Alice neuvěřitelně sedí. Tenhle souhrn se ti neskutečně povedl a já se tu řechtala, díky! :o)

Anonymní řekl(a)...

Na Carla zcela sedí. Lépe bych to nepopsal :D Tyhle tvoje popisy postav mám rád.

Carl Dawson

Anonymní řekl(a)...

Tuhle legendu žeru! :D

Unknown řekl(a)...

Znovu sem si pročítal legendu a znovu mě užasně pobavila. Dík Arte :D

Anonymní řekl(a)...

Jsem rád, že aspoň zábavu mám k dobru, ovšem s tím hlídáním sem jemně uražen. Gholts

Okomentovat